واتر استاپ-واتر استاپ چیست-نوار پی وی سی

 

واتراستاپ تخت-قیمت واتر استاپ-انواع واتر استاپ

 

نحوه اجرای واتر استاپ
 

 

 

 

واتر استاپ چیست و انواع آن

 

واتر استاپ تخت از جنس پی وی سی به دلیل خاصیت ذات pvc قدرت منعطف شدن بالایی را دارا می باشد و آن را تبدیل به محصولی کاملا انعطاف پذیر با آلاستیسیته بالا نموده و دارای کاربرد در ساخت معابر و فضولات زیرزمینی ، محل ذخایر آب ، ذخایر آبی دریاچه ای  برای ممانعت از نشت و نفوذ و هدررفت آب  در معابر و ذخایر آبی استفاده بسیار دارد که در زیر توضیحات مختص به هرکدام و کاربرد و اندازه آن تشریح شده و همه ی موارد نام برده در بازارعرضه می گردد.

واتر استاپ شماره یک تخت است که برای وصل کردن دو بتن به هم و مابین آنها جهت واترپروف کردن به کار می رود , نماد و نشانگر آنمی باشد و عرض  آن بر حسب سانتی متر در اندازه 15-20-24-30-40 سانت وجود دارد.

واتر استاپ شماره دو حفره دار است که در بخش هایی که انبساط و انقباظ وجود دارد مورد استقبال قرار میگیرد چون دارای یه سوراخ در مرکز خود که مسئولیت تعادل انبساط و انقباظ را داراست می باشد و آن را با علامت O نمایش میدهند که نوع حفره دار که عرض های آن بر حسب سانتی متر در ابعاد 15-20-24-30-40 سانت موجود می باشد.

نوع سوم  واتر استاپ بنتونیتی می باشد که دارای خاصیت متورم شدن تا 4 برابر خود را دارد زمانی که اب به این نوع برخورد میکند کاملا متورم شده و جلوی نفوذ اب و رطوبت را میگیرد و در کلیه نکات فوق الذکر مورد استفاده قرار میگیرد.

جهت خرید و استعلام قیمت این محصول به شماره تماس های شرکت در بخش بالای سایت سمت چپ تماس با ما با واحد فروش و تولید در خصوص نیاز و سفارش خود تماس حاصل نمایید.

 
موارد مصرف

 • ساخت معابر پوشیده و ذخایر آبی
 • ساخت دریاچه های مصنوعی و راهروهای آبی
 • ساخت معابر فضولات و مخزن تصفیه کننده ها
 • پی و فنداسیونی که نزدیک و مجاور رطوبت  اب قرار دارند
 • استفاده در مراحل مختلف بتن ریزی
 • قسمت هایی که نیازمند به آب بندی و آب گریزی می باشد.
 • جهت استفاده در پروژه و ساخت و سازهای عظیم
 • جهت واترپروف کردن درزهای احتمالی در اتصالات بتن ها

 

ویژگی ها

 1. قدرت ماندگاری بالا در برابر مواد خورنده بتن
 2. اجرا فوق العاده راحت
 3. نیمه عمر طولانی
 4. قابلیت کشیده شدن زیاد
 5. کاملا منعطف
 6. گیرش بالا با بتن
 7. تعداد بالا  در سایز
 8. کاملا مستحکم در برابر مواد شیمیایی
 9. سازگاری با شرایط بد آب و هوایی
 10. آلاستیسیته بالا
 11. قابلیت اتصال ماندگار به بتن
 12. جلوگیری از نشت آب

 

روش مصرف (نحوه اجرای واتر استاپ)

 

واتر استاپ تخت در زمان ساخت بتن جدید و پیوند آن با بتن قدیمی و یا تقاطع آن دو کاربرد فراوانی دارد، نصف پهنای واتر استاپ  در بخش اولیه بتن و مابقی در بخش ثانویه بتن قرار خواهد گرفت.
همچنین جهت اتصال و ثابت سازی واتر استاپ تخت میتوان از مفتول و یا گیره واتر استاپ بهره جست که در هر متر حدود 2 الی 4 عدد نیاز می باشد  و جهت یک سره کردن دو واتر استاپ میتوان آنهارا لب به لب به هم چسباند یا با حرارت یا دستگاه مختص آن که جوش حرارتی نام دارد بهم متصل نمود.

توجه بسیار مهم : زمان کار محل تقاطع را کاملا تمییز نموده و از آلودگی مبرا سازید و هرگز این محصول را زیر اشعه فرابنفش  و آفتاب قرار ندهید زیرا اشعه های فرابنفش به ساختار آن آسیب وارد میکند.

در صورتی که میخواهید دو رول واتر استاپ را به هم متصل کنید می توانید از چسب های پی وی سی و یا اتوی آن استفاده کنید که دو رول را کاملا به هم متصل ساخته و با مقاومت بالایی می تواند عمل اب بندی را انجام دهد.

 

مشخصات فنی


جنس: P.V.C  (پلی ونیل کلراید)
رنگ: زرد
وزن مخصوص:  33/1 gr/cm   
مقاومت کششی:   N/mm 215
درصد ازدیاد طول : 400%
سختی:  shore A 70

 

بسته بندی

 

کلیه واتر استاپ ها اعم از تخت،حفره دار،بنتونیتی،هیدروفیلی در رول های 25 متری عرضه می گردند و امکان بریدن و ارائه نوار کمتر از 25 موجود نمی باشد و متراژ مورد سفارش باید مضربی از 25 باشد بر فرض مثال در صورت نیاز به 37 متر باید دو رول 25 متری خریداری شود.

 

انبارداری


در معرضی چربی قرار نگیرد.

از جوندگان دور نگهداری شود.

نگهداری در شرایط استاندارد تا یکسال ماندگار می باشد.

واتر استاپ ها را باید به دور از سرما و نور خورشید نگهداری کرد مخصوصا اشعه فرابنفش و سرمای یخبندان به علت ساختار پی وی سی آن این دو مورد برای این محصول مضر می باشد.

 

شناخت واتر استاپ مرغوب

 

 • رنگ آن یکنواخت و یکدست باشد در غیر این صورت از پلاستیک بازیافتی ساخته شده است.
 • واتر استاپ باید دارای آج بوده و آج های آن یکنواخت و یکدست باشد.

 

احتیاط

 

در صورت اتصال دو عدد واتر استاپ با استفاده از اتو یا حرارت دادن از ماسک محافظ و عینک استفاده نمایید زیرا دود آن سمی می باشد.

در هنگام استفاده از واتراستاپ هرگز بدنه را سوراخ نکنید زیرا به مرور سوراخ بزرگتر شده و پارگی به وجود می آید و از قدرت مقاومت آن می کاهد،بهترین کار استفاده از گیره می باشد که هر 30-40 سانت یه عدد بر روی نوار قرار می گیرد و با مفتول یا سیم آرماتور بندی به میلگرد متصل می شود.

 

کلمات کلیدی


نحوه اجرای واتر استاپ - قیمت واتر استاپ

چیست واتر استاپ - نوار پی وی سی - واتر استاپ

انواع واتر استاپ - نوار pvc