واترپروف بتن

واتر پروف (آب بندی بتن،بتن آب بند)

 

 

 

واترپروف بتن

سازه ها و بناهایی که در معرض انواع اب باران و موقعیت های سخت از قبیل ساخته شدن بناها در کنار رودخانه ها و کنار دریا قرار دارند،همواره آببندی و بتن ضد آب در این موارد سرنوشت ساز هستند پس مهندسان و تولیدکنندگان را ملزم به تولید موادی  با آب بندی کامل ساخت و نتیجه ی آن تولید و عرضه ی انواع مواد آب بندی واتر پورف در بازار شد.

همانگونه که از نام محصول پیداست بارزترین ویژگی این محصول ضد آب کردن و آب بندی بتن و همچنین جلوگیری کردن این محصول از نفوذ مایعات به سازه می باشد.در حقیقت واتر پروف به معنای آب بند کردن می باشد.واترپروف بتن در دو نوع پودری و مایع در این شرکت تولید می شود که به شرح و توضیحاتی در مورد هردو می پردازیم.

 

واترپروف بتن پودری:

این نوع از واتر پروف به صورت پودرهای میکرونیزه می باشد که به هیچ عنوان در مایعات حل نمی شوند و همچنین این نوع از پودر بر پایه اسیدهای چرب می باشد.در نتیجه ی حل نشدن این پودر در مایعات هنگام قاطی کردن واتر پروف پودری با سازه باعث می شود منفذها و خلل و فرجایی که بعد از خشک شدن ایجاد می شود به وسیله این پودرهای میکرونیزه و ضد آب گرفته می شوند و درنتیجه از نفوذ مایعات به سازه جلوگیری می کند.

 

موارد مصرف:

به طور کلی ازاین محصول جهت آب بندی و ضد آب کردن بنا ها و سازه هایی که در معرض برخورد با مایعات  قرار دارند استفاده می شود که بطور مثال می توان به سازه هایی که در بستر روودخانه ساخته می شوند،ساخت استخر،ساخت تونل،فندانسیون سد ها،فندانسیون اسکله های دریایی،مخازن مایعات و.......اشاره کرد.

 

میزان مصرف:

مقدار مصرف این واتر پروف پودری به قطر سیمان ،نوع دانه بندی ماسه و...بستگی دارد اما به طور کلی میتوان گفت که از 3 تا 6 درصد میزان کل وزن را میتوان به مخلوط اضافه کرد.

نکته شایان ذکر این است که در موارد خاص می توان تا میزان 10 درصد به ملات اضافه نمود و این به این دلیل می باشد که اولا تا 15 درصد وزن سیمان مصرفی را هم مجاز به اضافه کردن هستیم و دوما اینکه همانگونه که قبلا هم گفته شد به نوع دانه بندی ماسه و قطر سازه نیز مقدار مصرف یستگی دارد.

 

روش مصرف محصول:

واتر پروف پودری رو می توان هم قبل از بتن ریزی اضافه کرد و به مدت دو دقیقه در میکسر قاطی کرد تا کاملا همگن شود و هم اینکه قبل از اینکه به بتن مایعی اضافه کرد پودر را به مایع آن اضافه می شود را اضافه کرد.

 

بسته بندی محصول:

واترپروف بتن جهت آب بندی بتن در بسته بندی های بیست کیلوگرمی در این شرکت تولید و در بازار عرضه می شود.

 

کلمات مرتبط
واتر پروف-واترپروف بتن-واترپروف-اب بند-

آب بند بتن

 

 

واتر پروف مایع بتن